تصویر تعامل دو سویه نهادها راهگشای توسعه تجارت در منطقه
در دیدار رییس و دبیراتاق بازرگانی بندرعباس با مدیرعامل منطقه آزاد قشم مطرح شد:

تعامل دو سویه نهادها راهگشای توسعه تجارت در منطقه

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برقراری همکاری و تعامل منطقی بین سازمان و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس می تواند راهگشای برخی مسائل جاری استان باشد.


به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری فارس حمیدرضا مومنی روز دوشنبه در دیدار رییس و دبیراتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با وی افزود: هر چه وحدت و نزدیکی بین اتاق بازرگانی بندرعباس به عنوان نماینده تجارهرمزگان و سازمان منطقه آزاد قشم ایجاد شود حاصل آن ارتقاء و توسعه تجارت در استان خواهد بود.

وی با اشاره به پیشنهاد خود به اتاق بازرگانی کشور مبنی بر ایجاد دفاتر همه اتاق های بازرگانی مراکز استان ها و شهرستان های کشور در قشم تصریح کرد: از هر پیشنهادی مبنی بر توسعه صنعت، معدن و تجارت در قشم استقبال می شود و کمال همکاری را با اتاق بازرگانی بندرعباس خواهیم داشت.

مومنی در بخش دیگری از سخنان خود هرمزگان را یک استان درآمدزا برای کشور خواند و با تشریح موقعیت های پیش آمده برای این استان در طول دهه های گذشته بر ضرورت هم اندیشی، همکاری و هم افزایی همه دستگاه های مستقر در این استان جهت استفاده حداکثری از موقعیت ویژه آن برای توسعه منطقه تاکید کرد.  

براساس این گزارش محمدرضا صفا رییس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی بندرعباس نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از تاریخ تاسیس و فعالیت های این اتاق و مسایل جاری استان گفت: شیوع ویروس کرونا تاثیر مستقیم بر مبحث اشتغال داشته که امیدواریم در دوران پساکرونا دوره تازه ای از فعالیت های اقتصادی را در هرمزگان آغاز کنیم.

وی در این خصوص از همکاری سازمان منطقه آزاد قشم در این شرایط با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس تقدیر و حمایت تجار هرمزگان را از مدیریت منطقه آزاد قشم اعلام کرد.

گفتنی است در این دیدار کیهان عباسیان معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم، پیام رضایی دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس، نریمان توکلی مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل، حسین سعیدی مدیرکل گمرک قشم، علی همایونی مدیر توسعه تجارت، هرمز امیری سرپرست مدیریت بازرگانی و اصناف و حسین مرادی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم و تنی چند از تجار بخش خصوصی بندرعباس حضور داشتند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.