تصویر 6186 مجوز صادرات و واردات در منطقه آزاد قشم در سال 98 صادر شد
مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد:

6186 مجوز صادرات و واردات در منطقه آزاد قشم در سال 98 صادر شد

مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: افزون بر شش هزار و 186 مجوز واردات و صادرات سال گذشته در این منطقه صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری فارس، علی همایونی روز دوشنبه با بیان این مطلب افزود: همچنین در این مدت با تخلیه افزون بر 673 فروند شناور، بالغ بر پنج هزار و 777 کانتینر نیز در منطقه آزاد قشم ترانزیت و ترانشیپ(حمل کالاهای چند مقصدی) شده است.

وی تعداد مجوزهای صادر شده برای واردات کالا به این منطقه را در سال گذشته پنج هزار و 615 مجوز اعلام کرد و گفت: این تعداد افزون بر 90درصد کل مجوزهای صادر شده از سوی این مدیریت در این مدت بوده است.

به گفته وی تعداد مجوزهای صادر شده برای صادرات کالا از این منطقه نیز در این مدت 338 مجوز بوده که افزون بر 5 درصد کل این مجوزها بوده است.

همایونی سایر مجوزها را شامل 90 مجوز ترانزیت ورودی، 84 مجوز مرجوعی، 53 مجوز صادرات مجدد و 6 مجوز خروج موقت اعلام کرد.

مدیر توسعه  تجارت سازمان منطقه آزاد قشم تعداد کانتینرهای ترانزیت وارده را در این مدیریت در سال 98 بالغ بر سه هزار و 204 کانتینر اعلام کرد و یادآور شد: این تعداد افزون بر 55 درصد کل کانتینرهای وارده بوده و دو هزار و 573 کانتینر بقیه برای ترانشیپ وارده به منطقه آزاد قشم بوده است.  

وی همچنین درباره فعال ترین ماه های مدیریت توسعه تجارت در طول سال 98 هم گفت: از نظر صدورمجوز و تخلیه شناور ماه بهمن  با 719 فقره مجوز و 83 فروند شناور و از نظر تعداد کانتینرهای ترانزیت و ترانشیپ وارده، ماه اردیبهشت با یک هزار و 93 کانتینر پرکارترین ماه این مدیریت در سال گذشته بوده است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.