تصویر لندینگ کرافت ها پل ارتباطی پهل و لافت
رئیس کمیته حمل و نقل دریایی سفرهای قشم اعلام کرد؛

لندینگ کرافت ها پل ارتباطی پهل و لافت

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: شناورهای لندینگ کرافت نقش پل ارتباطی اسکله پهل بندرعباس و اسکله لافت در جزیره قشم را به عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سید باقر موسوی با بیان این مطلب افزود: 34 شناور لندینگ کرافت، مسیر یک هزار و 800 متری دریایی بین پهل و لافت را به صورت 24 ساعته با حمل بیش از یکهزار و 700 دستگاه انواع خودرو در هر مسیر، طی می کنند.
وی با اعلام اینکه با استقرار یک شناور ناجی در این مسیر دریایی، ایمنی سفر مسافران افزایش یافته است، گفت: تمام شناورهای حمل مسافر و خودرو در مسیر قشم به تجهیزات ایمنی سفر شامل جلیقه  نجات، حلقه نجات، کپسول آتش نشانی و جعبه کمک های اولیه مجهز هستند.
به گفته رئیس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، مسیرگردشگری دریایی جنگل های حرا، سهیلی و کندآلونیز از طریق ایستگاه های برج کنترل دریایی و ارتباط رادیویی با شناورها کنترل می شوند.
موسوی یادآور شد: نیروهای همیار ناجی نیز طی ایام تعطیلات نوروزی با استقرار در 13 ایستگاه در مبادی ورودی و رسمی و سواحل جنوبی با داشتن بی سیم و گشت زنی در صورت مشاهده بروز خطر، اقدام به اطلاع رسانی و خدمات دهی می کنند.
بنا به این گزارش، بخش عظیمی از مسافران جزیره قشم با استفاده از وسایل نقلیه شخصی و عمومی با کمک از شناورهای ویژه حمل و نقل دریایی (لندینگ کرافت ها) از طریق اسکله پهل در بندرعباس وارد اسکله لافت در جزیره قشم می شوند.
فعالیت اسکله های لافت و پهل در طول سال شبانه روزی است. ستاد اجرایی خدمات سفر قشم با هدف کاهش زمان ماندن خودروها در صف های طولانی تدابیر ویژه ای را برنامه ریزی کرده که براساس آن صف 5 کیلومتری خودروها در کمتر از نیم ساعت با استقرار بر روی شناورها وارد اسکله لافت در جزیره قشم می شوند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.